جايگاه طراحي وب سايت در برند سازي
امتیاز ۵ براساس ۱ رای

قبل از اينکه به نقش طراحي وب سايت در برندسازي بپردازيم بايد به يک سوال پاسخ دهيم: برند چیست؟ صاحبنظران علم مديريت و بازاريابي برند را تصوير ذهني افراد از يک کسب و کار و يا موسسه تجاري تعريف ميکنند. برآيند تصاوير ذهني، احساسات، برداشت ها و قضاوت هاي افراد يک جامعه از يک کسب و کار و يا موسسه تجاري برند نام ميگيرد.

 

برند ها معمولا ارزشمندترين دارايي غير مشهود موسسات و شرکت هاي تجاري هستند. بنابر اين برخلاف تصورعمومي، برند چيزي بسيار فراتر و ارزشمند تر از آرم، لوگو و نشان گرافيکي تجاري است.
بعد از اين تعريف کلي از برند اين سوال پيش مي آيد: نقش طراحی وب سایت در برندسازي چيست؟ در علم بازاريابي و برندينگ مفهومي به نام برندينگ اينترنتي وجود دارد. قبل از ادامه بحث اجازه دهيد روشن کنيم که منظور از برندينگ اينترنتي به هيچ عنوان بهينه سازي براي موتورهاي جستجو و فعاليت براي ارتقاء رتبه در گوگل نيست. گرچه اين مفاهيم در خدمت برندينگ اينترنتي هستند اما به هيچ وجه به تمامي معرف برندينگ اينترنتي نيستند.
لورا ريس در کتابي با عنوان “سقوط تبليغات و ظهور روابط عمومي” ميگويد: برندها را رسانه ها مي سازند. اين پيام رسانه هاست که مطلوبيت برند را نزد افکار عمومي ارتقاء مي بخشد. با اين تعريف به تدريج به موضوع مقاله نزديک ميشويم: نقش طراحی وب سایت در برندسازي کجاست؟ اگر گفته لورا ريس را بپذيريم آنگاه به نقش و اهميت طراحی وب سایت در برندسازي و برندينگ اينترنتي پي خواهيم برد. اينترنت قويترين رسانه قرن بيست و يکم است. اينترنت به طرز شگرفي سبک زندگي را متحول کرده است. ضريب نفوذ اينترنت به شکل فزاينده و غير قابل باوري حتي در کشورهاي جهان سوم در حال افزايش است. اينترنت ديگر رسانه آينده نيست. اينترنت رسانه امروز است.
طراحی وب سایت بخش مهمي از فرآيند برندينگ اينترنتي است. جداي از اينکه تمام مصرف کنندگان و مشتريان به صورت پيش فرض در نظر گرفته اند که شما حتما داراي يک وب سايت رسمي و مستقل در اينترنت هستيد (بنا بر اين صرف داشتن وب سايت تمايزي نسبت به رقبا محسوب نميگردد) طراحی وب سایت به شما کمک ميکند تا رفتارهاي مصرف کنندگان را زير نظر بگيريد. ابزار تحليلگر گوگل به نام گوگل آناليتيک کمک ميکند تا در هر لحظه متوجه شويد که کاربران با جستجوي چه کلماتي به وب سايت شما مراجعه کرده اند. چه صفحاتي را بيشتر ديده اند و از چه صفحاتي به سرعت خارج شده اند. اين به شما کمک ميکند تا عادات مصرف و علاقمند هاي مشتريان را کشف کنيد و يا خود را براي تقاضاها و بازارهاي جديد آماده کنيد. طراحی وب سایت همچنين به شما کمک ميکند تا در مشتري اعتماد بيافرينيد. در مقاله ديگري گفته بوديم طراحی وب سایت باعث اعتماد سازي و کاهش هزينه ها در خدمات پس از فروش ميگردد. اين ها تماما عواملي هستند که در برند سازي به کمک شما مي آيند.

برخی از نمونه کارهای طراحی سایت ما

نظر شما برای “جايگاه طراحي وب سايت در برند سازي”