رکود تورمي، طراحي وب سايت و افزايش فروش
امتیاز ۵ براساس ۱ رای

کشورمان چند سالي است وارد دوران رکود تورمي شده است. آيا طراحي وب سايت ميتواند نجات بخش ميزان فروش ما باشد؟ آیا با فعاليت در فضاي مجازي مي توانيم اثرات رکود را بر ميزان فروش خود خنثي کرده و با افزايش فروش روبرو شويم؟

 

همه اقتصاددانان تاکيد کرده اند که هميشه با ايجاد تغييرات در وضعيت اقتصادي، مصرف کنندگان نيز عادات خريد و مصرف خود را تغيير ميدهند. تاجران به دنبال راه هاي کم هزينه تر براي تجارت و توليد کنندگان به دنبال کاهش هزينه هاي توليد ميروند. شرايط معاملات بنگاه به بنگاه تغيير کرده و افراد در پي بي ثباتي اقتصادي به دنبال راه هاي جديد براي افزايش فروش و درآمد خود ميگردند.
در شرايط فعلي کشور که به دوران رکود تورمي وارد شده ايم، معمولا مشتريان درخواستهاي خود را به عقب مي اندازند. در اين شرايط مشتريان معمولا از اينکه تصميم اشتباهي بگيرند واهمه دارند. مشتريان هزينه ها را به همين دليل محدود ميکنند و هميشه به دنبال راهي هستند تا بودجه محدود خود را در بهترين معامله ممکن هزينه کنند. آنان بايد به فروشنده و کالايي که عرضه ميکند اعتماد کنند.  به صورت طبيعي مشتريان به دنبال فروشنده معتبرتری هستند تا ريسک معامله خود را کاهش دهند. بديهي است در اين شرايط عرضه کننده اي که اطلاعات بيشتري از خود و محصول خود ارائه کند از ديد مشتريان اولويت بالاتري دارد و قابل اعتماد تر است. در اين شرايط مشتريان بيش از گذشته در مورد ادعاهاي فروشنده تحقيق ميکنند. حتي شايد از فروشنده بخواهند قبل از انجام معامله کالا را تحويل بگيرند تا فرصت بررسي آن را داشته باشند. در اين شرايط مشتريان معمولا به گفته هاي فروشنده اعتماد نکرده و قيمت کالا های مشابه را از عرضه کنندگان مختلف استعلام ميکنند. همچنين در اين شرايط به گفته هاي عرضه کننده کالا اعتماد نميکنند. آن ها به ئنبال کسي ميکردند که گفته هاي فروشنده را تصديق کند.
در اين شرايط استفاده از فضاي مجازي و طراحی وب سایت هاي اينترنتي چه کمکي به عرضه کنندگان در جهت افزايش فروش کالا ها و خذمات ايشان خواهد کرد؟
ارائه اطلاعات بیشتر به مشتري
مشتريان معمولا براي دريافت اطلاعات بيشتر در مورد محصولات قابل عرضه مشتاق هستند. طراحی وب سایت کمک ميکند مشتريان با صرف زمان و هزينه کم به حجم زيادي از محتوا و اطلاعات در خصوص محصول مورد نظر دسترسي داشته باشند.

اعتماد سازي
مشتريان در اين شرايط بيش از گدشته به دنبال عوامل اعتماد ساز خواهند گشت. طراحی وب سایت کمک ميکند عرضه کننده محصولات با ارائه مستندات و محتواي فني نسبت به جلب اعتماد مشتري اقدام کند.

خدمات پس از فروش
طراحی وب سایت به عرضه کننده کالا و خدمات کمک ميکند بخشي از عمليات خدمات پس از فروش را به فضاي مجازي و وب سايت خود منتقل کند.

کاهش هزينه ها
طراحی وب سایت کمک ميکند عرضه کننده کالا بخشي از هزينه هاي مرتبط با تبليغات و نيروهاي فروش و پاسخگويي به مشتري را حذف کند.

اطلاع رساني
مشتريان پس از فرآيند طراحی وب سایت ميتوانند به سرعت از ارائه محصولات جديد و يا تغيير در شرايط تجاري مطلع شوند.

برند سازی
طراحی وب سایت به عرضه کننده کالا کمک ميکند سطح آگاهي مصرف کنندگان بالقوه نسبت به برند شرکت عرضه کننده را ارتقاء بخشد.

برخی از نمونه کارهای طراحی سایت ما

نظر شما برای “رکود تورمي، طراحي وب سايت و افزايش فروش”