۲۹ دی ۱۳۹۵ سعید نوری بدون دیدگاه طراحی سایت
طراحي وب سايت و روابط عمومي الکترونيکي

طراحي وب سايت چه جايگاهي در مفهوم روابط عمومي الکترونيکي دارد؟ دسترسي فوري به اخبار و اطلاعات آنلاين و حضور مردم در اينترنت، اينترنت را به مکاني براي ترويج و شناخت برندها تبديل کرده است.

 

در حال حاضر بر اساس تحقيقات انجام شده در مرکز تحقيقات پيو (Pew) بيشتر از ۳۰ در صد مردم ب صورت روزانه اخبار و اطلاعات خود را از اينترنت دريافت ميکنند. اين نشان ميدهد که شما براي حداکثر استفاده از فضاي وب به چيزي بيشتر از يک طراحی وب سایت خوب نياز داريد. چنانچه سازمان و يا شرکت شما از اينترنت به صورت فعال براي پيشبرد فعاليتهاي روابط عمومي خود استفاده نميکند بايد بگوييم شما يکي از مقرون به صرفه ترين ابزارهاي در دسترس ارتباط با مخاطب را از دست داده ايد.
واقعيت اين است که شما براي شروع به فعاليت در فضاي مجازي و انتخاب نوع رسانه مجازي با انتخاب هاي زيادي روبرو هستيد اما اجازه دهيد با بياني ساده تر در مورد اينکه چرا بايد به سمت روابط عمومي الکترونيکي برويد صحبت کنيم.
اينترنت يک کانال ارتباطي نسبتا جديد اما قدرتمند براي فعاليت هاي روابط عمومي است. روابط عمومي الکترونيکي، سازمان ها و شرکت ها را در سراسر جهان با چالش ديجيتالي جديدي مواجه کرده است. استفاده از فناوري هاي مبتني بر وب ۲ به خصوص استفاده گسترده از شبکه هاي اجتماعي امکان ايجاد ارتباطات بلند مدت ميان کاربران را ايجاد کرده است. کارکنان و کارمندان روابط عمومي ها به طور فزاينده اي در حال تبديل شدن به کاربران ثابت شبکه هاي اجتماعي، وبلاگها، سيستم هاي تحليل ميزان بازديد وب سايت ها (مثل گوگل آناليتيک) ، سيستم هاي نظرسنجي و راي گيري آنلاين، خبرنامه هاي الکترونيکي، کمپين هاي تبيلغاتي، ايميل،طراحی وب سایت و … هستند. اصول اصلي و زيربنايي در روابط عمومي الکترونيکي که روابز عمومي ها در فضاي اينترنت بايد بدان پايبند باشند عبارتست از: جذابيت اطلاعات، سودمندي اطلاعات، سهولت استفاده از اطلاعات و استفاده از امکانات ارتباطات دوطرفه با کاربران. کارمندان روابط عمومي سازمان ها همچنين بايد سعي کنند سازگاري و هم نوايي بين دنياي ديجيتال و دنياي واقعي را حفظ کنند. و در نهايت فعاليت هاي روابط عمومي الکترونيکي بايد در جهت سياست هاي کلي روابط عمومي سازمان ها و در جهت نيل به اهداف عاليه سازمان برنامه ريزي شد باشد.

برخی از نمونه کارهای طراحی سایت ما

نظر شما برای “طراحي وب سايت و روابط عمومي الکترونيکي”