بررسی سرعت وب سایت ها از جنبه هاي مختلف

سرعت بارگزاری یا اصطلاحا سرعت لود شدن وب سایت يکي از عوامل مهم از نظر صاحبان وب سايت ها و کاربران وب سایت ها است که البته ارتباط مستقيمي با چگونگي طراحي وب سايت و پورتال دارد
ولي شايد اين مساله قابل تعميم به همه وب سايت ها و پورتال ها نباشد. بعضي از وب سايت ها و پورتال ها براي برخي از کسب و کارها نياز به سرعت لود بالا ندارند و يا شايد بتوان گفت در اين وب سايت ها معمولا زيبايي فداي سرعت ميشود. به عنوان مثال وب سايت هاي مد و لباس و … از اين دسته هستند.
با ورود دستگاه هاي جديد مانند انواع تلفن هاي همراه هوشمند موضوع سرعت بالا آمدن وب سايت ها داغ تر هم شد. خيلي از دارندگان تلفن هاي همراه هوشمند الزاما دسترسی به اینترنت پر سرعت ندارند و قاعدتا وب سايت هايي را انتخاب خواهند کرد که با سرعت بیشتری بارگزاری شوند.
حتی موتورهای جستجو مانند گوگل نيز در پارامترهاي جديد موثر بر رتبه بندي وب سايت ها، سرعت بارگذاری وب سايت را به عنوان يک عامل موثر در نظر ميگيرند. اين موضوع نيز اهميت سرعت بالا آمدن و يا لود شدن وب سايت ها را چشمگير تر کرده است.
اما چطور بفهميم که سرعت لود شدن وب سايت ما مطلوب است یا نه؟ ابزارهای آنلاين مختلفي وجود دارند که ميتوان از آن ها جهت بررسي سرعت وب سايت استفاده کرد. ابزارهايي مانند وورنک (woorank.com) یا جي تي متريکس(gtmetrix.com). کافيست به وب سايت آن ها برويد، آدرس سايتتان را به آن ها بدهيد و منتطر نتايج باشيد.

نظر شما برای “بررسی سرعت وب سایت ها از جنبه هاي مختلف”